SUPER LEAGUE: Νίκες για Αστέρα και ΠΑΣ – Δείτε όλα τα αποτελέσματα

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 1-0 του Ατρομήτου ενώ η έδρα μίλησε και στα Ιωάννινα με τον ΠΑΣ να επικρατεί της Καλλονής 2-1.

Στην Τρίπολη, ο Ατρόμητος είχε την υπεροχή αλλά αδυνατούσε να μετουσιώσει την καλή του παρουσία σε κάποια καλή ευκαιρία. Μετά το 30ο λεπτό, ο Αστέρας κατάφερε να ισορροπήσει την αναμέτρηση και σταδιακά να παίρνει τον έλεγχο. Τελικά, το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Νίκο Φερνάντες, πέντε λεπτά πριν το τέλος.

Στους

Ζωσιμάδες, ο ΠΑΣ Γιάννινα με δύο γκολ του Μανιά πήρε τη νίκη απέναντι στην Καλλονή με σκορ 2-1. Το σκορ άνοιξε ο Ελληνας επιθετικός μόλις στο 7ο λεπτό ενώ στο 15΄οι γηπεδούχοι έχασαν σπουδαία ευκαιρία για το 2-0. Η Καλλονή κατάφερε να ισοφαρίσει στο 64’ με δυνατό σουτ του Μπαργκάν. Η νίκη για τον ΠΑΣ ήρθε στο 78’ με σουτ του Μανιά έπειτα από κακή επέμβαση του Χονγκ.

Η 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΓΩΝΑΣΓΗΠΕΔΟΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑTVSCOREΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.“ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ”21 Νοεμβρίου 2015 15:00NS31-0ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣΕΘΝ. ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”21 Νοεμβρίου 2015 17:15NS32-1 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ“ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ”21 Νοεμβρίου 2015 19:30NS1–Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΜΠΑΣ22 Νοεμβρίου 2015 15:00NS2–SKODA ΞΑΝΘΗ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣSKODA ΞΑΝΘΗ ARENA22 Νοεμβρίου 2015 17:15NS2–ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ22 Νοεμβρίου 2015 17:15NS3–ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-A.E.K.ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ22 Νοεμβρίου 2015 19:30NS1–ΒΕΡΟΙΑ-ΗΡΑΚΛΗΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ23 Νοεμβρίου 2015 19:30NS1–