Ζωντανές οι ελπίδες για την πρώτη θέση (ΒΙΝΤΕΟ)

Με ένα γκολ- δώρο των Σλοβάκων η Ελλάδα επικράτησε στο Γεώργιος Καραΐσκάκη με 1-0 κρατώντας τις ελπίδες για την πρώτη θέση ζωντανές.

Η Βοσνία πέτυχε μια άνετη νίκη απέναντι στο Λιχτενστάιν με 4-1 και διατηρεί το προβάδισμα της λόγω της διαφοράς τερμάτων. Η πρώτη θέση θα κριθεί την Τρίτη καθώς η εθνική μας θα αντιμετωπίσει το Λιχτενστάιν ελπίζοντας σε «στραβοπάτημα» της Βοσνίας στην Λιθουανία.

Η εθνική εμφανίστηκε αγχωμένη απέναντι στους Σλοβάκους και δεν απέδωσε καλό ποδόσφαιρο.Μάλιστα τα τελευταία λεπτά κινδύνεψε να ισοφαριστεί.

Το αυτογκόλ υπέρ της Εθνικής μας ήρθε στο 44′ λεπτό, όταν ο Σκρτελ γύρισε την μπάλα στον τερματοφύλακα του, αλλά ο Μούχα υπολόγισε λάθος, δεν έκανε το κοντρόλ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του.

The post Ζωντανές οι ελπίδες για την πρώτη θέση (ΒΙΝΤΕΟ) appeared first on Paraskhnio.gr.