Θύμισε κάτι από Γιουνάιτεντ…(ΒΙΝΤΕΟ)

Σε μια έδρα αρκετά δύσκολη, όπου αρκετοί από τους μεγάλους του «νησιού» έχουν σκοντάψει, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε «αεράτη» από την Γουέστ Μπρόμιτς με σκορ 0-3 και έδωσε την εντύπωση πως μάλλον η χρονιά δεν έχει χαθεί ακόμα, έχοντας το μυαλό τους το ματς της χρονιάς με τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγες, κατάφερε επιτέλους να διώξει τα άσχημα αποτελέσματα που την ακολουθούσαν τον τελευταίο καιρό και με μία αξιοπρεπέστατη εμφάνιση

νίκησε την Γουέστ Μπόμιτς.

Αγωνιστικά, το σκορ άνοιξε ο αμυντικός των « κόκκινων διαβόλων» Τζόουνς με κεφαλιά, στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο 65ο λεπτό ο Ρούνεϊ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Τέλος, στο 82′ ο Ντάνι Γουέλμπεκ, με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-3, σε μία από τις πιο πιστικές εμφανίσεις των «μπέμπηδων» τη φετινή σεζόν.

Φαίνεται πως η γερή «σφαλιάρα» από τον Ολυμπιακό «ταρακούνησε» τον Ντέιβιντ Μόγες και την ομάδα του…

Δείτε το βίντεο με τα γκολ της αναμέτρησης.

The post Θύμισε κάτι από Γιουνάιτεντ…(ΒΙΝΤΕΟ) appeared first on Paraskhnio.gr.