«Τεσσάρα» η Φούλαμ στην Κρίσταλ Πάλας

Τι σημασία έχει αν προηγήθηκε η Κρίσταλ Πάλας και έπαιζε στην έδρα της; Η Φούλαμ ήταν αποφασισμένη να κερδίσει και να βγει από την επικίνδυνη ζώνη, βυθίζοντας ακόμη περισσότερο την αντίπαλό της στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Γιώργου Καραγκούνη (δεν αγωνίστηκε), βρέθηκε να χάνει μόλις στο 7ο λεπτό από το γκολ του Μαριάπα, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας πέτυχε μία ευρεία νίκη.

Τα τέρματα του Κασάμι (19′) και του Σίντγουελ (45′) έδωσαν το προβάδισμα στους «Κότατζερς»

πριν το ημίχρονο. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι φιλοξενούμενοι «τελείωσαν» το παιχνίδι, με τα γκολ του Μπερμπάτοφ (50′) και του Σεντέρος (55′).

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Νιούκαστλ – Λίβερπουλ 2-2 (23′ Καμπάγ, 56′ Ντάμετ / 42′ Τζέραρντ, 72′ Στάριτζ)
Τσέλσι – Κάρντιφ 4-1 (33′ και 82′ Αζάρ, 66′ Ετο’ό, 78′ Οσκάρ / 10′ Ματς)
Έβερτον – Χαλ 2-1 (8′ Μιραλάς, 57′ Πίνααρ / 30′ Σαγκμπό)
Άρσεναλ – Νόριτς 4-1 (18′ Γουίλσιρ, 58′ και 88′ Μεσούτ Εζίλ, 83′ Ράμσεϊ / 70′ Χάουσον)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σαουθάμπτον 1-1 (26′ Φαν Πέρσι / 89′ Λόβρεν)
Σουόνσι – Σάντερλαντ 4-0 (57′ αυτ. Μπάρνσλεϊ, 58′ Ντε Γκουζμάν, 64′ πέν. Μπονί, 80′ Τσίκο)
Στόουκ – Γουέστ Μπρομ 0-0
Γουέστ Χαμ – Μάντσεστερ Σίτι 1-3 (58′ Βαζ Τε / 16′ και 51′ Αγκουέρο, 80′ Νταβίντ Σίλβα)

Κυριακή
Άστον Βίλα – Τότεναμ 0-2 (31′ Τάουνσεντ, 69′ Σολδάδο)

Δευτέρα
Κρίσταλ Πάλας – Φούλαμ 1-4 (7′ Μαριάπα / 19′ Κασάμι, 45′ Σίντγουελ, 50′ Μπερμπάτοφ, 55′ Σεντέρος)