Ο Παναθηναϊκός διέσυρε τον Ολυμπιακό με 3-0

Ο Ολυμπιακός δεν μπήκε καν στον αγώνα και ο Παναθηναϊκός δείχνοντας τα «δόντια» του, διέσυρε τον αιώνιο, πετυχαίνοντας τρία γκολ μέσα στο Καραϊσκάκη και κάνοντας μεγαλειώδη εμφάνιση!

Σε ένα παιχνίδι, που σημαδεύτηκε από απαράδεκτα επεισόδια και τον τραυματισμό του προπονητή του Παναθηναϊκού,

Γιάννη Αναστασίου, που δέχτηκε στο πρόσωπο ένα ποτήρι με κόκα-κόλα.

Ο Ολυμπιακός, που φαίνεται πως επαναπαύθηκε στην νίκη επί της Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ, από την αρχή αντιμετώπισε χωρίς πάθος το ντέρμπι και παραδόθηκε στον σκληροτράχηλο Παναθηναϊκό, που «χτυπούσε» με αντεπιθέσεις.

Όταν το σκορ ήταν 0-2, ο Τσόρι, έχασε πέναλτι, στην μοναδική μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο πρώτο ο Ολαϊτάν, λίγα λεπτά πριν τραυματισθεί, είχε χάσει το κοντρολ της μπάλας σε τετ α τετ με τον Καπίνο και την ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ.

Τα γκολ πέτυχαν Πράνιτς, Μπέργκ και Αμπέιντ, με απευθείας φάουλ.

Ο αγώνας διακόπηκε για αρκετά λεπτά, μετά την επίτευξη του τρίτου τέρματος. Οι παίκτες του Παναθηναϊκού έφυγαν τρέχοντας για τα αποδυτήρια,μετά το σφύριγμα της λήξης, ενώ αποδοκιμάστηκαν έντονα οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού.

The post Ο Παναθηναϊκός διέσυρε τον Ολυμπιακό με 3-0 appeared first on Paraskhnio.gr.