Με Κάμπελ στο τιμόνι! (ΦΩΤΟ)

O Ολυμπιακός πέτυχε ακόμη μια ευρεία νίκη στη Super League αυτή τη φορά απέναντι στον ΟΦΗ.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε τον αγώνα με τις καλύτερες προοπτικές, αλλά δεν μπόρεσε να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων.

Οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό με τέρμα του Λαμπρόπουλου.

Στο 4 με

κεφαλιά ο Κώστας Μήτρογλου αποκατέστησε την τάξη γράφοντας το 1-1.

Ο ΟΦΗ ήταν μια ανάσα μακριά από το 1-2 στο 27, αλλά οι «ερυθρόλευκοι» στάθηκαν τυχεροί.

Στο 44 ο Ζορό έκανε χέρι στην περιοχή, όμως ο Μήτρογλου δεν μπόρεσε να νικήσει τον Δασκαλάκη, που κράτησε το 1-1.

Η εκδίκηση σερβιρίστηκε καυτή, καθώς στο 52 ο Μήτρογλου έφερε τον Ολυμπιακό μπροστά εκμεταλλευόμενος λάθος του τερματοφύλακα των Κρητικών.

Στο 58 ο Χολέμπας κλείδωσε την νίκη και οι γηπεδούχοι άρχισαν να προσφέρουν θέαμα.

Το Καραϊσκάκης αποθέωσε τον Λουτσιάνο Γκαλέτι, φωνάζοντας το ρυθμικά το όνομα του μετά την αλλαγή του στο 74.

Ο Κάμπελ, που ήταν ο κορυφαίος του γηπέδου, μοίρασε την τρίτη του ασίστ στο 85 και ο Μανιάτης χρίστηκε σκόρερ.

1 λεπτό αργότερα, Κάμπελ δημιούργησε (και πάλι) και Γιαταμπαρέ σκόραρε το τελικό 5-1.

The post Με Κάμπελ στο τιμόνι! (ΦΩΤΟ) appeared first on Paraskhnio.gr.