Έμεινε στο «μηδέν» η Ζενίτ!

Η Ζενίτ υποδέχθηκε την Αούστρια Βιέννης και είχε την ευκαιρία να πάρει την πρώτη της νίκη στην εφετινή διοργάνωση.

Η ομάδα της Αγίας Πετρούπολης όπως και η Αούστρια Βιέννης είχε ξεκινήσει με ήττα τις υποχρεώσεις της αλλά ούτε στο δεύτερο ματς των ομίλων κατάφερε να νικήσει και έμεινε στο 0-0, αποτέλεσμα που την αφήνει σαφώς δυσαρεστημένη.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και μόλις στο 12ο λεπτό είχαν δοκάρι με τον Χουλκ, ο οποίος είδε στη συνέχεια τον Λίντνερ να τον

σταματά αρκετές φορές.

Η Αούστρια, ήταν καλά στημένη και στο 44′ απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα, όταν ο Βίτσελ αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για το μαρκάρισμα του στον Μάντερ.

Η Ζενίτ προσπάθησε για το γκολ στην επανάληψη, αλλά δεν τα κατάφερε και έτσι ισοβαθμεί με την Αούστρια έχοντας ένα βαθμό στον 7ο όμιλο.

The post Έμεινε στο «μηδέν» η Ζενίτ! appeared first on Paraskhnio.gr.