Το πάνω χέρι η ΑΕΚ

Σε ένα κακό παιχνίδι με λίγες φάσεις, Καβάλα και ΑΕΚ έμειναν στο 0-0, στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τη φάση των «32» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το ματς ήταν κακό και οι πολλές αλλαγές προσώπων στις δύο ενδεκάδες -ειδικά στην ΑΕΚ- έπαιξαν ρόλο. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και δημιούργησα ν τις προϋποθέσεις

για το γκολ, ενώ η ΑΕΚ απάντησε στο 30ο λεπτό στη σπουδαία ευκαιρία του Κατίδη (δοκάρι).

Δύο λεπτά αργότερα η Ενωση ορθώς ζήτησε πέναλτι σε χέρι, αλλά για μία ακόμη φορά έμεινε με το παράπονο.

Στο δεύτερο μέρος φάσεις δεν είχαμε, ούτε… ποδόσφαιρο. Κακό το θέαμα και λογικό το 0-0, παρά την πίεση της Καβάλας στα τελευταία λεπτά.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Καβάλα (Νίκος Παπαδόπουλος): Aποστολίδης, Καλαγκάνης, Τριποτσέρης, Μαραγκός, Ενσαλίβα, Ντιέ, Χλωρός, Παγώνης Ντόσης, Πλιάγκας, Αναστατόπουλος (68′ Ντος Σάντος).

AEK (Έβαλντ Λίνεν): Αραμπατζής, Γιάγκο, Τσούπρος, Γροντής, Παπαδημητρίου, Σταματής (76′ Παυλής), Κατίδης (76′ Κατσικοκέρης), Τσουκαλάς, Ρίκκα, Βλάχο, Μπουγαϊδης.