Τεσσάρα με ανατροπή ο Απόλλων

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 33′ με ωραίο γκολ του Κονέ αλλά οι γηπέδούχοι απάντησαν δυναμικά με την ισοφάριση του Κόρμπου στο 41′ και το προσπέρασμα του Δεληζήση στο 49′.

Ο Μάρτινς ήταν ο παίκτης που ισοφάρισε για τον Λεβαδειακό στο 61′αλλά ο Απόλλωνας φρόντισε και πάλι να φωνάξει παρών. Ο Φαρινόλα τρία λεπτά αργότερα έκανε το 3-2 ενώ το κερασάκι στην τούρτα της “ελαφράς ταξιαρχίας” έβαλε ο Μπάρκογλου στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Απόλλων Σμύρνης (Βοσνιάδης): Τζόρβας, Χατζηζήσης, Διαμάντης, Βέρτζος, Δεληζήσης, Καμαρά, Κόρμπος, Τσιλιγκίρης (46′ Φαρινόλα), Πετρόπουλος, Έγκον (62′ Μπάρκογλου), Γκουέλα (88′ Άλβαρες)

Λεβαδειακός (Τάκης Λεμονής): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Λυκογιάννης, Σανγκινέτι, Μαρτίνεθ, Ορτέγκα, Καπό (80′ Βασιλείου), Μάντζιος, Κάντζι (46′ Μάρτινς), Λαμπρόπουλος (74′ Μπούστο), Κονέ