Σοκ στο Περιστέρι, εκτός ο Ατρόμητος!

23:50 7/8/2014 - Πηγή: Matrix24

Ο Ατρόμητος πέταξε στον κάλαθο των αχρήστων το διπλό στη Βοσνία και στη ρεβάνς του Περιστερίου ηττήθηκε 3-1 (στην παράταση) από το Σαράγεβο με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του Europa League!

Ο Ατρόμητος είχε νικήσει 2-1 στο πρώτο ματς, αλλά στη ρεβάνς του Περιστερίου βρέθηκε μπροστά στο φάσμα του αποκλεισμού με το Σαράγεβο να τον σοκάρει δύο φορές. Αρχικά στο 24' με τον Ντούλιεβιτς και στη συνέχεια στο 80'με τον Μπίλμπια.

Ευτυχώς για τον Ατρόμητο, τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε

του αγώνα η λύση ήρθε από την άμυνα όταν ο Ταυλαρίδης νίκησε τους πάντες στον αέρα, μείωσε το σκορ σε 2-1 και ισοφάρισε αυτό του πρώτου ματς την περασμένη εβδομάδα.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση όπου ο Ατρόμητος δεν διαφοροποίησε την εικόνα του. Αντίθετα, είδαμε τη Σαράγεβο να συνεχίζει στον ίδιο ρυθμό, να χάνει ευκαιρίες, να έχει δοκάρι στο 92' και να πετυχαίνει εκ νέου σκορ πρόκρισης με το τρίτο γκολ στο 105' (Μπίλμπια).