Πήρε πλεονέκτημα ο Απόλλων

20:05 9/3/2014 - Πηγή: Matrix24

Ο Απόλλων Σμύρνης εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη του Πλατανιά, νίκησε 3-1 στη Ριζούπολη για την 28η αγωνιστική της Super League και απέκτησε μεγάλο πλεονέκτημα στη μάχη της παραμονής.

Χορταστικό ήταν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ανάμεσα σε δύο ομάδες που έδιναν ένα κρίσιμο μεταξύ τους ματς, με φόντο την μάχη της παραμονής στην Super League. Στο 17′ ο Απόλλωνας είχε ήδη προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον

Πλατανιά να μειώνει στο 29′.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έμοιαζαν πιο απειλητικοί και από τραγικό λάθος του Φαΐσκα βρήκαν το τρίτο τους τέρμα στο παιχνίδι στο 64′, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την επικράτηση τους.

Οι συνθέσεις:

Απόλλων Σμύρνης (Λόρι Σάντσες): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Δεληζήσης, Σέντερμπεργκ, Παντελιάδης, Τσοκάνης, Κόρμπος, Μίνγκας (75′ Φαρινόλα), Αμπρόουζ (71′ Κανακούδης), Λουσέρο, Πετρόπουλος (88′ Ντάλμπεργκ).

Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Γιαχία, Φαΐσκα, Ζαραδούκας (69′ Μπέλιτς), Αγκιλέρα (71′ Θέρα), Τετέ, Φερνάντες (51′ Μενδρινός), Γουνδουλάκης, Βλαχοδήμος, Τόρες.