Ήττα-μαχαιριά για την ΑΕΚ

Το τραγικό λάθος του Δημήτρη Κωνσταντόπουλου στο 82ο λεπτό και το γκολ του Ναπολεόνι έκριναν την αναμέτρηση της ΑΕΚ με το Λεβαδειακό. Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου πήρε το διπλό (1-0) για πρώτη φορά στην ιστορία της, ενώ πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Αν και το ματς πήγε στραβά για τους «πράσινους» με δύο αναγκαστικές αλλαγές πριν την λήξη του ημιχρόνου και παρά το γεγονός πως έπεσαν στην καλύτερη εφετινή ΑΕΚ

(στο πρώτο μέρος), είχαν την τύχη με το μέρος τους στη φάση του 82ου λεπτού.

Στην αντίπερα όχθη, η Ένωση είχε τον έλεγχο, είχε φάσεις, αλλά είχε και την ατυχία να βρεθεί πίσω στο σκορ με αυτό τον τρόπο και να υποστεί ακόμα μία ήττα που την κρατά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ (Λίνεν): Κωνσταντόπουλος, Κοντοές, Κορδέρο, Φούντας, Κατίδης, Γκερέιρο (Κοτσαρίδης 78′), Τσίτας (Κατσικοκέρης 65′), Λαγός (Αρκούδας 68′), Φέτσης, Βλάχος, Κουτρουμπής

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης (Κασμερίδης 35′), Μουλόπουλο, Χοσέμι, Κόρμπος, Μάρτινς, Πόι, Βασιλείου (Ναπολεόνι 43′), Ζησόπουλος, Γεωργίου, Μεντί, Ακόστα