Εσωσε την παρτίδα η Βέροια με τον ΠΑΣ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά, αλλά η Βέροια απάντησε πριν το ημίχρονο και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Ο Ιλιτς στο 5′ και ο Κοροβέσης στο 29′ έφεραν τους γηπεδούχους μπροστά με 0-2, η Βέροια όμως δεν το έβαλε κάτω και απάντησε μέσα σε επτά λεπτά. Αρχικά στο 32ο λεπτό με τον Καλτσά και στη συνέχεια στο 39′ με τον Μπαρκάν,

ο οποίος διαμόρφωσε το 2-2.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα από το 69ο λεπτό ο Λίλα αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τον ΠΑΣ με 10 παίκτες, κάτι όμως που δεν κόστισε στην ομάδα του Παντελίδη που πήρε το βαθμό.

Οι συνθέσεις:

Βέροια (Στόικα): Αναστασόπουλος, Γεωργιάδης, Ορέστες, Σισοκό, Αμαραντίδης, Τραπ, Σιόντης, Καλτσάς, Μπαργκάν, Μπεν, Μρντάκοβιτ

ΠΑΣ Γιάννινα (Παντελίδης): Βελλίδης, Στρούνα, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Λίλα, Μπέριος, Τσουκαλάς, Βίλα (Ντάσιος 75′), Κοροβέσης, Ίλιτς (Ντε Βισέντι 83′)