Επίδειξη δύναμης του Ολυμπιακού στη Βέροια

21:43 8/2/2014 - Πηγή: Matrix24

Με εξαιρετικό τον Τσόρι Ντομίνγκεζ και όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός έκανε επίδειξη δύναμης και στη Βέροια, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 5-0.

Ο Ντομίνγκεζ μοίρασε τρεις ασίστ και πέτυχε το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού

στην αναμέτρηση στο 59ο λεπτό, για να έρθει στη συνέχεια η… καταιγίδα. Δύο γκολ από τον Ολαϊτάν, ένα από τον Μανιάτη και το παρθενικό του Πέρες με την ερυθρόλευκη φανέλα, έγραψαν την ιστορία της αναμέτρησης.

Ο Ολυμπιακός παρέμεινε αήττητος, ενώ η Βέροια, που αγνοεί τη νίκη από τις 15 Δεκεμβρίου, υπέστη την 5η εντός έδρας ήττα της.

Οι συνθέσεις:

Βέροια (Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Σιόντης, Σισοκό (57′ Ντόγος), Όστοϊτς, Βέρτζος (51′ Τζημογιάννης), Βεργώνης, Μάνος, Καλτσάς (61′ Ισμαέλ), Μπαργκάν, Παυλίδης, Μπεν.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Παπάζογλου, Μανωλάς, Μαρκάνο, Μπονγκ, Εντινγκά, Σάμαρης (58′ Μανιάτης), Κάμπελ (71′ Ιμπαγάσα), Πέρες, Ντομίνγκες, Στσέποβιτς (58′ Ολαϊτάν).