Μπαλωθιές ΟΦΗ

Με σκόρερ του Περογαμβράκη και Παπάζογλου, οι οποίοι σκόραραν σε κάθε ημίχρονο, ο ΟΦΗ επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας 2-0 του Αρη στο «Γεντί Κουλέ». Ο Άρης μπήκε δυνατά στο ματς και προσπάθησε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους, χάνοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες, με σημαντικότερη αυτή του Αγγελούδη που έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στο δοκάρι. Στη συνέχεια, όμως, οι Κρητικοί ανέβασαν την απόδοσή τους και πήραν προβάδισμα στο σκορ με το γκολ

του Αλέξη Περογαμβράκη.

Στο δεύτερο μέρος οι Θεσσαλονικείς προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά ο ΟΦΗ είχε τον έλεγχο, δημιούργησε και έχασε ευκαιρίες, είχε δοκάρι με τον Παπάζογλου και τελικά λυτρώθηκε από τον ίδιο παίκτη στο 90ο λεπτό. Συγκεκριμένα, ο φορ των γηπεδούχων με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ (Πετράκης): Αγριμάκης, Μονιάκης, Σαρ (70′ Κουρδάκης), Σόουζα, Ιωαννίδης, Μπανούσης, Βερόν, Λαμπρόπουλος, Κουτσιανικούλης (83′ Ζορμπάς), Περογαμβράκης (88′ Ζαχαράκης), Παπάζογλου

ΑΡΗΣ (Αλκαράθ): Βελλίδης, Καζναφέρης, Γιαννίτσης, Πουλίδο (68′ Παντίδος), Μαργαρίτης, Οικονομόπουλος, Κοέλιο, Καραγιάννης (52′ Αγκάνθο), Σουνάς, Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης (63′ Κανούλας)