Προβάδισμα ο Πλατανιάς

Σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Παναχαϊκής πήρε ο Πλατανιάς με σκορ 3-2 στην πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ της Football League για την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα.

Πολλά παράπονα έχουν οι γηπεδούχοι από το διαιτητή του αγώνα, ο οποίος στο ημίχρονο παρέμεινε στον αγωνιστικό χώρο για περίπου 5λεπτά, με τους φιλάθλους της Παναχαϊκής να πετούν μερικά αντικείμενα, ωστόσο με την παρέμβαση του μεγαλομετόχου, Αλέξη Κούγια τα «πνεύματα» ηρέμησαν.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναχαϊκή(Παπακώστας): Πουρής, Σπίνουλας (69΄Κωσταντινίδης), Κοιλιάρας, Θεοδωρέλλης (83΄Σκαρτσίλας), Ιωάννου, Φατιόν, Βλασόπουλος (75΄Φούφουλας), Ντίνας, Ουρτάδο, Ουατάρα, Ατματζίδης.

Πλατανιάς(Χατζηνικολάου): Λαζαρίδης, Μανουσακάκης, Κουρτεσιώτης, Τζανης, Δημήτρης, Δέντσας, Γκονζάλες, Ιγκόρ (88΄Μαραγκός), Ναζλίδης, Μαραγκουδάκης, Πάγκαλος (69΄Μαρτσάκης).