Όνομα και πράγμα!

Σπουδαίο διπλό πήρε η Νίκη Βόλου στην Επανομή με ανατροπή, καθώς αν και βρέθηκε να χάνει στο πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Πάτρικ Ογκουνσότο, στην επανάληψη με αντεπίθεση διαρκείας και δύο τέρματα από τους Μωϋσίδη (αυτογκόλ στο 47') και Φλίνγκο (71') κέρδισε 2-1 και έπιασε τον Παναιτωλικό (παίζει αργότερα σήμερα με τον Εθνικό Γαζώρου στο Αγρίνιο) στην 7η θέση της βαθμολογίας (17 βαθμούς), αφήνοντας τους γηπεδούχους ουραγούς με μόλις 5 βαθμούς! Στο άλλο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε την ίδια ώρα, ο Εργοτέλης από το πρώτο μισάωρο με τέρματα

των Μπουχαλάκη (20') και Ζάχορα (29') καθάρισε το εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στην Καλλιθέα η οποία το μόνο που κατάφερε στην υπόλοιπη μια ώρα αγώνα, ήταν να μειώσει με τον Ντακόλ στο 61' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ετσι η ομάδα του Ηρακλείου πέρασε εκ νέου δεύτερη (ένα βαθμό πάνω από τον Ηρακλή Ψαχνών) και μείωσε στους 2 βαθμούς από τον πρωτοπόρο Απόλλωνα, με την Καλλιθέα να παραμένει μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας στους 13 βαθμούς.

Όνομα και πράγμα! | Παρουσία - Καθημερινή αδέσμευτη ηλεκτρονική εφημερίδα

Σχετικά άρθρα:"F16" όνομα και πράγμα…Πέφτουν κορμιά για άνοδοΣοβαρεύει το πράγμα…