Σπάρτη και Καλλιθέα στο 2-2 σε φιλικό παιχνίδι

09:06 17/10/2016 - Πηγή: ΕΡΤ

Δεν ανέδειξε νικητή το Σαββατιάτικο φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στη Σπάρτη και την Καλλιθέα.

Οι δύο ομάδες, αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 σ’ ένα παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης. Η Αθηναική ομάδα προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με πλασέ του Ηλιάδη, ενώ η Σπάρτη ισοφάρισε με τον Νεμάνια Αρσενίεβιτς, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 66ο λεπτό, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τέρμα που πέτυχε ο Ηλιόπουλος. Τελικά, η Καλλιθέα,

ισοφάρισε στο 84ο λεπτό με σουτ του Σμυρλή.
Διαιτητής του φιλικού ήταν ο Νίκος Ανούσος απ’ τον Σύνδεσμο Λακωνίας.

ΑΕ ΣΠΑΡΤΗ: Μελίσσας, Παπαχρήστος, Σιώπης, Γκαλίτσιος, Γιαννίτσης, Κατσίκης, Μπανούσης, Βελλίνης, Μπουντόπουλος, Αρσενίεβιτς Φιλίπ, Αρσενίεβιτς Νεμάνια.
Αγωνίστηκαν επίσης οι Παναγιώτου, Καρτσαμπάς, Αναστασόπουλος, Ηλιόπουλος, Αναστασάκος, Οικονομόπουλος.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Nτούνης, Λεβέντης, Τσώνης, Πάττας, Μουκτάρης, Κατσικογιάννης, Τοπάλι, Μάκο, Ηλιάδης, Τσίπρας, Σταματάκος.