Ήττα στην Αγιά για Αρκαδικό

08:14 30/10/2017 - Πηγή: ΕΡΤ

Την ήττα στην Αγιά γνώρισε ο Αρκαδικός από τον τοπικό Ερμή με 81-79 για την 4η αγωνιστική της Α2 μπάσκετ των ανδρών και παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς νίκη.

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 29-26 ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 44-38.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αρκαδικός πήρε προβάδισμα κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο προηγούμενος με 58-56.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το σκορ είχε συνεχείς εναλλαγές και τελικά κρίθηκε στην τελευταία επίθεση με τον Τζουγκαράκη να αστοχεί σε νεκρό χρόνο και να παραμένει

το 81-79 που ήταν το τελικό σκορ.

Ερμής Αγιάς (Γ. Γιασάρης): Βρέττας, Τσιάμπαλης 12, Χρυσόπουλος, Δεμερτζής 13, Καλλές 7, Χαλκιάς, Κόμματος 26, Λόλας 13, Τριανταφύλλου 10, Τσούμας, Παπαδόπουλος, Σταυροθεώδορος.

Αρκαδικός (Τ. Κουστένης): Κούτρας 11, Βλάχος, Λυμπερέας, Σίνης 15, Προδρόμμου 3, Μαραγκάκης 14, Πελτιέρ 9, Γαρμπής 7, Απέργης, Τζουγκαράκης 20, Τζάιδας, Αποστολίδης.

ΠΗΓΗ ΦΩΤΟ: Βασίλης Κούβαλης