Γ.Σ. Σέρρες 93: Τρία μετάλλια, χρυσό, αργυρό και χάλκινο στη Λάρισα

23:32 29/7/2017 - Πηγή: ΕΡΤ

Με το… καλημέρα τρία μετάλλια για τον Γ.Σ. Σέρρες 93 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου νέων ανδρών – γυναικών που διεξάγεται στη Λάρισα.

Οι αθλητές του Γ.Σ. Σέρρες 93 ανέβηκαν τρεις φορές και στο κάθε σκαλί του βάθρου την πρώτη μέρα της διοργάνωσης η οποία κλείνει την αυλαία της φετινής περιόδου. Η Θεοδώρα Αραμπατζή είναι η αθλήτρια της χρονιάς για τον Σερραϊκό κλασικό αθλητισμό αφού σήμερα κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον ακοντισμό. Η Σερραία

αθλήτρια ήταν εξαιρετική και με 55,47 μ., επίδοση που αποτελεί ατομικό της ρεκόρ, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο που είναι το πέμπτο της τη φετινή περίοδο. «Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Έκλεισα τη χρονιά με τον καλύτερο τρόπο. Πέντε μετάλλια και ο κάθε αγώνας συνοδεύτηκε με ατομικό ρεκόρ» είπε στην ΕΡΤ Σερρών η Θεοδώρα Αραμπατζή. Στο δεύτερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Νίκος Σταθόπουλος που κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 110 εμπόδια με 14″73. Η Βασιλική Σάββα λίγες μέρες μετά την επιτυχίας της με το χρυσό μετάλλιο στα Δαβιτζόλεια στην Καβάλα κατέκτησε και το χάλκινο μετάλλιο 100 εμπόδια με 14″54 στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων ανδρών – γυναικών της Λάρισας.

Η Θεοδώρα Αραμπατζή με τον προπονητή τηςΑργυρό μετάλλιο για τον Νίκο Σταθόπουλο στα 110 εμπόδιαΧάλκινο μετάλλιο για την Βασιλική Σάββα στα 100 μέτρα εμπόδιαΧαμόγελα για τον προπονητή Χρήστο Παπίτσα και τις αθλήτριες του