Συνεχίζεται η κατρακύλα της Ιντεπεντιέντε

Την τέταρτη της ήττα σε ισάριθμα ματς γνώρισε η Ιντεπεντιέντε, αφού η Αρχεντίνος Τζούνιορς πέρασε από το «Avellandeda» με 3-1.Στο πρώτο ημίχρονο, μάλιστα, ο αγώνας διακόπηκε για είκοσι λεπτά, αφού το γήπεδο έμεινε από... ρεύμα. Με παρόμοιο τρόπο... έπεσαν επίσης οι γηπεδούχοι, με τους οπαδούς της Ιντεπετιέντε να εκφράζουν την δυσαρέσκειά τους στο τέλος της αναμέτρησης.Μόλις στο ένατο λεπτό, ο Νικολάς Μπατίστα άνοιξε το σκορ για την Αρχεντίνος. Ένα τραγικό λάθος του Χιλάριο Ναβάρο, τερματοφύλακα της Ιντεπεντιέντε, προκάλεσε το 2-0 στο 45ο λεπτό από τον Φαμπιάν Μπρονταγκαράι.Στο
δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ακόμα περισσότερο την απόδοσή τους και ο Πάμπλο Μπαρζόλα «έγραψε» το 3-0 στο 61ο λεπτό. Ακολούθησε το 3-1 από τον Ρομπέρτο Μπατιόν στο 63ο λεπτό, το οποίο δεν διαφοροποίησε ιδιαίτερα την κατάσταση.Άλλωστε, η Ιντεπεντιέντε έμεινε χωρίς βαθμό, αλλά τουλάχιστον ο Μπατιόν σημείωσε το πρώτο γκολ της ομάδας στην Clausura. Χωρίς γκολ, αλλά με έναν βαθμό, ξεκίνησε το ματς η Αρχεντίνος Τζούνιορς, αλλά πλέον έχει τρεις και τέσσερις, αντίστοιχα.Ιντεπεντιέντε: Ναβάρο, Μιλίτο, Τούτσιο, Γκαλεάνο, Μπούσε (55' Ντεφεντέρικο), Φρέντες, Μπαιτόν, Κρούσπζκι (60' Πέρεζ), Φαρίας, Βιδάλ, Μπενίτεζ (58' Πάρα).Αρχεντίνος Τζούνιορς: Φερνάντεζ, Μπαρζόλα, Τορέν, Εσκουντέρο, Μπατίστα, Πρόσπερι, Χερνάντεζ (76' Πενιάλμπα), Λάμπα (88' Ρίους), Ινίγκεζ, Μπορνταραγκάι, Κάνο (67' Ραμίρεζ).{youtube}uRSH0I9zIhA{/youtube}{youtube}wZs26N3Iqu0{/youtube}