Πρόκριση για Τορόντο στο Λος Άντζελες!

Για πρώτη φορά στην ιστορία του, το Τορόντο προκρίθηκε στα ημιτελικά του CONCACAF Champions League κερδίζοντας εκτός έδρας τους Λος Άντζελες Γκάλαξι με 2-1.Το πρώτο ματς στον Καναδά είχε λήξει 2-2, οπότε η ομάδα του Ντέιβιντ Μπέκαμ «βολευόταν» με το 0-0. Για αυτό οι Γκάλαξι έδωσαν προσοχή στην άμυνά τους, αλλά τελικά δέχθηκαν δύο γκολ, τα οποία προκάλεσαν τον αποκλεισμό τους από την συνέχεια της κορυφαίας
διασυλλογικής διοργάνωσης της Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής.Στο 33ο λεπτό μία κεφαλιά του Ράιαν Τζόνσον πρόσφερε το πρώτο σκορ πρόκρισης στους φιλοξενούμενους, αλλά ένα αυτογκόλ του Τάι Χάρτεν έφερε το ματς στα ίσα στο 55ο λεπτό. Ο «κεφάτος» Τζόνσον, όμως, είχε και άλλο... περιθώριο δόξας και πρόσφερε ένα έτοιμο γκολ στον Νικ Σόουλσμα στο 67ο λεπτό. Έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 2-1.Στα ημιτελικά το Τορόντο θα αντιμετωπίσει την μεξικανική Σάντος Λαγκούνα, με τον πρώτο αγώνα να διεξάγεται στον Καναδά. Από την πλευρά τους, οι Γκάλαξι των Μπέκαμ, Κιν και Ντόνοβαν θα παρακολουθήσουν την υπόλοιπη διοργάνωση από την... τηλεόραση και θα επικεντρωθούν στις υποχρεώσεις τους στο MLS.Λος Άντζελες Γκάλαξι: Σάουντερ, Μέγερ (83' Μπάρετ), Ντε Λα Γκάρζα, Φράνκλιν (71' Κιτ), Ντούνιβαντ, Ζούνιορ, Μπέκαμ, Μαγκί (72' Καρντόζο), Ντόνοβαν, Μπαντλ, Κιν.Τορόντο: Κότσιτς, Μόργκαν, Χάρντεν, Έκερσλεϊ, Ασεβάλ, Ντε Γκούζμαν (62' Σίλβα), Φρινγκς, Σόουλσμα, Κοτέρα (46' Ντάνφιλντ), Τζόνσον, Κούβερμανς (69' Μαντ).