Μεγάλο «διπλό» για Φλουμινένσε

Από την έδρα της Μπόκα Τζούνιορς πέρασε η Φλουμινένσε με 2-1 έχοντας κορυφαίο παίκτη τον τερματοφύλακά της, Ντιέγκο.Την δεύτερη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες στον τέταρτο όμιλο του Κόπα Λιμπερταδόρες πέτυχε η Φλουμινένσε. Μάλιστα αυτή σημειώθηκε σε ένα... καυτό «Bombonera» και απέναντι σε μία παθιασμένη ομάδα που απώλεσε πολλές ευκαιρίες για γκολ.Στο όγδοο λεπτό, ύστερα από ασίστ του Ντέκο, ο Φρεντ άνοιξε το σκορ. Οι ρόλοι αντιστράφηκαν στο 64ο λεπτό, όταν ο διεθνής Πορτογάλος διαμόρφωσε το 2-1. Στο
μεταξύ, στο 46ο λεπτό, ο Λεάντρο Σομόζα είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στη μοναδική φάση που νικήθηκε ο... υπεράνθρωπος Ντιέγκο. Ειδικά στο πρώτο μέρος, ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων κατέγραψε σπουδαίες επεμβάσεις, εκ των οποίων αρκετές ήταν διαδοχικές.Έτσι, οι Βραζιλιάνοι συμπλήρωσαν έξι βαθμούς και άφησαν την Μπόκα στον έναν. Παρακάτω η βαθμολογία του τέταρτου γκρουπ της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Νότιας Αμερικής και το πρόγραμμα της τρίτης αγωνιστικής:ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ1. Φλουμινένσε (Βραζιλία) 62. Άρσεναλ ντε Σαραντί (Αργεντινή) 33. Μπόκα Τζούνιορς (Αργεντινή) 14. Ζαμόρα (Βενεζουέλα) 114 Μαρτίου: Άρσεναλ ντε Σαραντί-Μπόκα Τζούνιορς14 Μαρτίου: Φλουμινένσε-ΖαμόραΜπόκα Τζούνιορς: Όριον, Καρούζο, Ροντρίγκεζ, Ρονγκάγλια, Ινσαουράλντε, Ρικέλμε, Ερβίτι (70' Λούγκο), Σομόζα, Ριβέρο (63' Τσάβεζ), Σίλβα, Μούτσε (82' Αραούχο).Φλουμινένσε: Ντιέγκο, Μπρούνο (67' Ζαν), Καρλίνιος, Ντιγκάο, Άντερσον, Ντιγκουίνιο, Τιάγκο Νέβες (72' Ραφαέλ Σόμπις), Ντέκο (82' Εντίνιο), Ουέλινγκτον, Βαλέντσια, Φρεντ.