Έμεινε πρώτη η Φλουμινένσε

Φλουμινένσε και Μπόκα Τζούνιορς είχαν ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση, αλλά εκκρεμούσε η πρώτη θέση του ομίλου, την οποία κατέκτησαν οι Βραζιλιάνοι κερδίζοντας με 2-1 την Άρσεναλ Σαραντί.Πάντως η Φλουμινένσε ήθελε αποκλειστικά τη νίκη στην Αργεντινή κόντρα στην αποκλεισμένη Άρσεναλ. Αυτή δεν ήλθε εύκολα, καθώς απαιτήθηκε γκολ του Ραφαέλ Μούρα στο 92ο λεπτό, ώστε να διαμορφωθεί το 2-1. Μάλιστα στο 85ο λεπτό αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας, Κρίστιαν Καμπεστρίνι, και ο αναπληρωματικός γκολκίπερ, Κάτριελ Ορκελέτ,
απέκρουσε το πέναλτι του Τιάγκο Νέβες, το οποίο ακολούθησε.Το δραματικό φινάλε προκλήθηκε από την ισοφάριση του Νικολάς Αγκουίρε στο 80ό λεπτό. Νωρίτερα, στο 34ο λεπτό, ο Καρλίνιος είχε ανοίξει το σκορ για τους Βραζιλιάνους, οι οποίοι κατέκτησαν και την πρώτη θέση στην κατάταξη των νικητών των οκτώ ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες.Από την πλευρά της, η Μπόκα κέρδισε με 2-0 την Ζαμόρα, αλλά έμεινε στη δεύτερη θέση του τέταρτου γκρουπ. Μόλις στο 67ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Νικολάς Μπράντι και στο 74ο ο Χουάν Ρομάν Ρικέλμε διαμόρφωσε το 2-0 επιστρέφοντας με γκολ από τραυματισμό. Οι Βενεζουελανοί έμειναν με δέκα παίκτες στο 80ό λεπτό, όταν αποβλήθηκε ο Ντόλμπις Ροντρίγκεζ με δεύτερη κίτρινη.Παρακάτω η τελική βαθμολογία του γκρουπ:1. Φλουμινένσε (Βραζιλία) 152. Μπόκα Τζούνιορς (Αργεντινή) 133. Άρσεναλ Σαραντί (Αργεντινή) 64. Ζαμόρα (Βενεζουεάλ) 1