Δεν τα κατάφερε ο Δωτιέας

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι του Δωτιέα Αγιάς με τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των μπαράζ για την άνοδο στη Δ' Εθνική.Αν και προσπάθησε πολύ, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, κόντρα στον εκπρόσωπο της Πιερίας ο Δωτιέας υποχρεώθηκε να παραχωρήσει λευκή ισοπαλία, που ωστόσο δεν είνια καταδικαστική για τη συνέχεια.Η πιο μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων ήταν το δοκάρι του Βαϊτση στο 63ο λεπτό του αγώνα.ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ (Γ. Μπουρνάκας-Β. Μπακογιάννης): Γιολδάσης, Βερβέρης (74΄Μπάγκας), Τσακάλι (52΄Μάντζας), Αθανασίου, Ρέντζας, Βαϊτσης, Τζιόλας, Μαλάκος,
Ρέψης, Καλόγηρος (60΄Σιμούλης).ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ (Δ. Παπούλας): Κουδουνάς, Καπασακαλίδης, Βαρβαρέζος, Ευθυμιάδης, Μπαλαμπάνης, Κεσίδης, Σέου, Μυστρίδης (67΄Κόλας), Στύλος, Κουμορτζής (92΄Καρυπίδης), Κλιάνης (88΄Κουιμτζίδης).Τα αποτελέσματαΔωτιέας Αγιάς-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0Ρήγας Φ.-Λέων Λεονταρίου 2-0Η βαθμολογία (1η αγωνιστική)1. Ρήγας Φ. 2-0 32. Δωτιέας Αγιάς 0-0 13. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0 14. Λέων Λεονταρίου 0-2 0Επόμενη αγωνιστική (23/5, 17.00)Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Ρήγας Φ. Λέων Λεονταρίου-Δωτιέας Αγιάς