Live AEK – Ολυμπιακός: 3-0 – ΒΙΝΤΕΟ

20:57 9/2/2023 - Πηγή: Enikos

Στην Opap Arena διεξάγεται ο πρώτος ημιτελικός ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό για το Κύπελλο Ελλάδας.

Μόλις στο 3΄ η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ. Ο Βρουσάι γλίστρησε έξω από την περιοχή, ο Τσούμπερ έβγαλε την κάθετη πάσα

στον Γκαρσία, ο οποίος απέφυγε τον Ντόη με όμορφη ενέργεια κι από κοντά νίκησε τον Τζολάκη.

Στο 14΄δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τον Γκάρι Ροντρίγκες

Στο 27΄ η ΑΕΚ διπλασιάζει τα τέρματα της με αυτογκόλ του Σαμασέκου, ο οποίος στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα, μετά το αδύναμο σουτ του Μάνταλου, την έστειλε με κεφαλιά στα δίχτυα του Τζολάκη. Αμέσως μετά, ο Γκατσίνοβιτς παρηγόρησε τον αντίπαλό του σε μία σπουδαία κίνηση fair play. Να σημειώσουμε πως οι δύο τους ήταν συμπαίκτες στη Χόφενχαϊμ.

Ημίχρονο στην Opap Arena

Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Ροντινέι στην θέση του Βρουσάι και ο Φορτούνης στην θέση του Σαμασέκου.

Δεύτερο δοκάρι για τον Γκάρι Ροντρίγκες

Στο δοκάρι και το σουτ του Μάνταλου

Στο 13ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λιβάι Γκαρσία με εύστοχο χτύπημα πέναλτι πετυχαίνει το 3-0 για την ΑΕΚ