Σούπερ Λίγκα (πλέι οφ, 4η ημέρα): Ατρόμητος-ΑΕΚ 1-0

19:41 13/5/2012 - Πηγή: E-Typos
Την πρώτη νίκη του στα πλέι οφ πήρε ο Ατρόμητος, αφού επικράτησε εντός έδρας της ΑΕΚ με 1-0. Το γκολ για την ομάδα του Περιστερίου πέτυχε ο Σκόνδρας στο 75΄. Ο Ατρόμητος μπήκε πολύ δυνατά από την αρχή του αγώνα και μόλις στο 11΄ έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία όταν το σουτ Δημούτσου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της ΑΕΚ ενώ στην συνέχεια της φάσης ο Μήτρογλου, μετά από σέντρα του Μπρίτο, έπιασε δυνατό σουτ που απέκρουσε
εντυπωσιακά ο Κωνσταντόπουλος. Η ΑΕΚ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ανέβασε την απόδοση της και προσπάθησε να πετύχει κάποιο γκολ με τον Γκουντγιόνσεν, που επανήλθε στην βασική ενδεκάδα μετά απουσία μηνών, αλλά δεν τα κατάφερε.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση ισοφάρισε τα δοκάρια όταν μετά από αντεπίθεση ο Κλωναρίδης πάσαρε στον Λεονάρντο αλλά το σουτ που επιχείρησε ο τελευταίος τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Ιτάνζ. Ο Ατρόμητος έχασε την ευκαιρία στο 73΄ να προηγηθεί με τον Αναστασάκο αλλά για ακόμα μια φόρα ο Κωνσταντόπουλος ήταν εκεί για την ΑΕΚ. Τελικά το σκορ για τον Ατρόμητο άνοιξε ο αρχηγός της ομάδας, Γιάννης Σκόνδρας, στο 75΄ όταν πήρε το