Κύπελλο Ελλάδας (3η φάση, 1ος αγ.): Καβάλα-ΑΕΚ 0-0

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν Καβάλα και ΑΕΚ, που αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 στο «Ανθή Καραγιάννη», στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για την τρίτη φάση της διοργάνωσης. Η ρεβάνς θα διεξαχθεί στις 20 Δεκεμβρίου, στο ΟΑΚΑ.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τους γηπεδούχους να χάνουν καλές ευκαιρίες με τους Αναστασόπουλο (6΄), Ντόση (11΄), Ενσαλίβα (20΄) και την ΑΕΚ
να «απαντά» με την κεφαλιά του Παπαδημητρίου στο οριζόντιο δοκάρι του Αποστολίδη (30΄). Στο β΄ ημίχρονο η καλύτερη στιγμή καταγράφηκε στο 56ο λεπτό, όταν ο Χλωρός βρέθηκε απέναντι στον Αραμπατζή και πλάσαρε, αλλά ο τερματοφύλακας της Ένωσης αποσόβησε το 1-0.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μαντάκης (Ημαθίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ενσαλίβα - Τσουκαλάς, Γιάγκος, Τσούπρος
ΚΑΒΑΛΑ (Νίκος Παπαδόπουλος): Aποστολίδης, Καλαγκάνης, Τριποτσέρης, Μαραγκός, Ενσαλίβα, Ντιέ, Χλωρός (79΄ Οξύζογλου), Παγώνης, Ντόσης, Πλιάγκας (58΄ Μπρατσιάνι), Αναστατόπουλος (68΄ Ντος Σάντος).
ΑΕΚ (Έβαλντ Λίνεν): Αραμπατζής, Μπουγαΐδης, Βλάχος, Γιάγκος, Τσούπρος, Τσουκαλάς, Γροντής, Ρίκκα, Σταματής (76΄ Παυλής), Παπαδημητρίου (88΄ Κουρέλας), Κατίδης (75΄ Κατσικοκέρης).