ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός- Παρί: 1-4

06:15 18/9/2013 - Πηγή: TNSite

Τη βαριά ήττα με 4-1 γνώρισε ο Ολυμπιακός από τη Παρί Σεν Ζερμέν στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.

Κόντρα στη ροή του αγώνα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Καβάνι στο 19' και ενώ οι νταμπλούχοι Ελλάδας είχαν δύο δοκάρια

σε σουτ του Βάις (1') και του Φουστέρ (15').

Η απάντηση του Ολυμπιακού δεν άργησε να έρθει με τον Βάις να κάνει εκπληκτική ατομικό προσπάθεια και να πετυχαίνει ένα φανταστικό γκολ για το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πρωταθλητές Γαλλίας μέσα σε πέντε λεπτά πέτυχαν δύο γκολ με τον Μότα (68', 73') κάνοντας το 1-3.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαρκίνιος τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90'. Αξίζει να αναφέρουμε πως ο Ρομπέρτο απέκρουσε πέναλτι του Ιμπραχίμοβιτς στο 82'.

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Μανιάτης, Μετζανί, Σιόβας, Μπονγκ, Σάμαρης, Μασάντο, Ντομίνγκεζ (60' Κάμπελ), Βάις (84' Γιαταμπαρέ), Φουστέρ (74' Σαβιόλα), Μήτρογλου

Παρί Σεν Ζερμέν (Λοράν Μπλαν): Σιριγκού, Φαν Ντερ Βιλ, Μαρκίνιος, Σίλβα, Μάξγουελ, Ματουιντί, Μότα, Βεράτι (77' Ραμπιό), Λούκας Μόουρα (46' Λαβέτσι), Καβάνι (89' Μενέζ), Ιμπραχίμοβιτς