Ξέφυγε με 5 βαθμούς ο Ολυμπιακός

Με πέντε βαθμούς ξέφυγε ο Ολυμπιακός του ΠΑΟΚ στην κορυφή του πρωταθλήματος της Super League, μετά την αποψινή του νίκη με 2-0 στην Βέροια και την ήττα του «δικεφάλου» χθες από τον Παναιτωλικό στην Τούμπα. Τα γκολ

των «ερυθρολεύκων» σημείωσαν ο Μήτρογλου στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης και ο Ντοσεβί στο 87ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με εννέα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπαλάφα στο 12΄ και του Μπαργκάν στο 76΄.

Διαιτητής: Ιωαννίδης (Αργολίδας)

Κίτρινες: Ντουμίτρου, Μπαλάφας, Μπατιόν, Οστοϊτς – Μήτρογλου, Σιόβας, Κασάμι

Κόκκινη: Μπαλάφας (12΄), Μπατιόν (76΄-δεύτερη κίτρινη)

ΒΕΡΟΙΑ (Χοσέ Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Βέρτζος, Μπράβο (68΄ Γεωργιάδης), Μαλόν, Όστοϊτς, Μπαλάφας, Βεργώνης (75΄ Ναζλίδης), Μπατιόν, Ντουμίτρου (68΄ Βάθκεθ), Μπαργκάν, Καλτσάς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βίτορ Περέιρα): Μέγιερι, Ελαμπντελαουϊ, Αυλωνίτης, Σιόβας, Μαζουάκου (62΄ Χάρα), Μανιάτης, Κασάμι, Αφελάι (62΄ Ντομίνγκες), Ντοσεβί, Φορτούνης (73΄ Ντουρμάζ), Μήτρογλου