Βέροια – ΟΦΗ 4-1

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Βέροια η οποία συνέντριψε τον ΟΦΗ με 4-1, στον αγώνα που άνοιξε την «αυλαία» της 19ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Super League. Η ομάδα της Ημαθίας ήταν πραγματικά καταιγιστική, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχε τα τρία από τα τέσσερα τέρματά

της.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Μπεν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 30ο λεπτό ο ΟΦΗ έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Τριποτσέρη. Στο 37΄ο ΟΦΗ κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ με τον Μακρή, ενώ με τη σέντρα σχεδόν η Βέροια πήρε και πάλι «κεφάλι» στο σκορ με γκολ του Παυλίδη

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βέροια, έχοντας και το πλεονέκτημα του παίκτη παραπάνω, πέτυχε ένα ακόμα γκολ, διατηρώντας την υπεροχή και μην αφήνοντας τους αντιπάλους της να αντιδράσουν.