Βαθμούς και γκολ μοιράστηκαν Βέροια και Ατρόμητος (1-1)

Βαθμούς και γκολ μοιράστηκαν Βέροια και Ατρόμητος στο παιχνίδι που έγινε σήμερα το βράδυ στην πρωτεύουσα της Ημαθίας για την 23η αγωνιστική της Super League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με τον Ντουμίτρου στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 89ο λεπτό του αγώνα με γκολ

του Μπρίτο.

Η Βέροια ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι, όμως μετά το γκολ ο Ατρόμητος προσπάθησε και κατάφερε να αντιδράσει, ωστόσο και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν επιθετικά με τους γηπεδούχους να είναι πιο επικίνδυνοι και τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν στο τέλος να φύγουν χωρίς να χάσουν

Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)

Κίτρινες: Μαραγκός, Καλτσάς, Βάσκες, Μπατιόν – Αγκουαζί, Δημούτσος, Κατσουράνης

ΒΕΡΟΙΑ (Χοσέ Κάρλος Γκρανέρο): Τζινάρ, Οστοϊτς, Ραούλ Μπράβο, Βέρτζος, Μαραγκός, Βάσκες (66΄ Τάτος), Μπατιόν, Ντουμίτρου (74΄ Μπεν), Καμπαγέρο (75΄ Βεργώνης), Καλτσάς, Κάμπορα

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κατσουράνης, Κούρος, Αγκουαζί (54΄ Δημούτσος), Φυτανίδης, Καραμάνος, Ναπολεόνι, Πίτου Γκαρσία (77΄ Πίτου Γκαρσία), Ούμπιντες, Κιβρακίδης, Μαρσελίνιο (54΄ Μπρίτο).