Στους «4» του Κυπέλλου ο Απόλλων Σμύρνης μετά τη νίκη (3-1) με τα Χανιά

Άνετα προκρίθηκε επί της ομάδας των Χανίων ο Απόλλων Σμύρνης, μέσα στο γήπεδο της Ριζούπολης, χάρη στο 1-1 του πρώτου παιχνιδιού και τη νίκη με 3-1 στο σημερινό ματς, στην Αθήνα και έτσι γίνεται η δεύτερη ομάδα της Football League μετά τον Ηρακλή, που περνάει στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο

Ανγκούλο άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό, ωστόσο η απάντηση των Χανίων ήταν αμεσότατη με τον Κρητικό να φέρνει το ματς στα ίσα, πέντε λεπτά αργότερα.

Στο 59ο ο Παναγιώτης Λαγός εκτέλεσε το φάουλ και ο Φαρινόλα έδωσε προβάδισμα στην «Ελαφρά Ταξιαρχία». Στο 66′ η πρόκριση του Απόλλωνα Σμύρνης επισσφραγίστηκε με γκολ του Δημήτρη Σουάνη, που ξεκίνησε πάλι από τα πόδια του Παναγιώτη Λαγού.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Βοσνιάδης): Πίτκας, Βασιλαντωνόπουλος, Γεωργίου, Κοτσώνης, Γκόλιας, Ηρακλής (53′ Λαγός), Ψιάνος (85′ Χατζής), Πινέιρο, Φαρινόλα (64′ Σουάνης), Ανγκούλο, Τζιώρας

ΧΑΝΙΑ (Καβακάς): Μαρκαντωνάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κοντέων, Γανωτής, Γκότοβος, Σιλιγαρδάκης, Νύκταρης (54′ Σακελαρίου), Ρένια (69′ Αλέκου ), Πάγκαλος (89′ Εσόνο), Γκονσάλες, Κρητικός

Γκολ: 39′ Ανγκούλο, 60′ Φαρινόλα, 66′ Σουάνης / 43′ Κρητικός

Κάρτες: 30′ Φαρινόλα, 45′ Ψιάνος / 30′ Σιλιγαρδάκης 33΄Ρένια, 53′ (82′ δεύτερη κίτρινη – κόκκινη) Παπουτσογιαννόπουλος, 58′ Γκότοβος

Πηγή: sport24.gr