Ο Τέβεζ έδωσε το ντέρμπι στην Μπόκα Τζούνιορς (video)

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Το ντέρμπι της Αργεντινής μεταξύ της Ρίβερ Πλέιτ και της Μπόκα Τζούνιορ δεν άφησε παραπονεμένους όσους ξενύχτησαν για να το δουν καθώς τελείωσε με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν 2-4.

Το παιχνίδι από τα πρώτα του λεπτά ήταν εντυπωσιακό καθώς μόλις στο 14 η Μπόκα προηγήθηκε με γκολ του Μπόου. Όμως η Ρίβερ αντέδρασε και στο 34 ισοφάρισε με τον Ντριούσι, ενώ πήρε κεφάλι στο σκορ στο 40 με γκολ του Αλάριο.

Στο

δεύτερο ημίχρονο πήρε το όπλο του ο Κάρλος Τέβεζ για τους φιλοξενούμενους και με δύο δικά του γκολ στο 62 και στο 80 έδωσε την νίκη στην Μπόκα, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σεντουριόν στις καθυστερήσεις. Η Μπόκα κέρδισε για 87η φορά την αιώνια αντίπαλό της και παρέμεινε αήττητη κόντρα στους «εκατομμυριούχους» για 6η συνεχή χρονιά.