Νίκη για ΠΑΟ, ήττα για ΟΣΦΠ

Ο Αστέρας Τρίπολης υποχρέωσε τον Ολυμπιακό στην τρίτη του ήττα στη φετινή Super League, επικρατώντας εντός έδρας με 2-1. Ο Καράσκο στις καθυστερήσεις σκόραρε το νικητήριο τέρμα της αρκαδικής ομάδας στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Νωρίτερα, ο 18χρονος Βέργος στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα στο 60΄ ισοφάρισε για τον Ολυμπιακό σε 1-1. Ο Ντε Μπλάσις, είχε βάλει τους γηπεδούχους σε θέση οδηγού από το 22ο λεπτό.

Ο Παναθηναϊκός ξεπέρασε εύκολα στη Λεωφόρο το εμπόδιο της Καλλονής (3-0) και έφτασε τις πέντε συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα. Στο 14' ο Ντίνας έκανε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό. Με υπέροχο σουτ με το αριστερό ο Καρέλης σημείωσε το 2-0 στο 44'. Το τελικό σκορ (3-0) διαμορφώθηκε στο 71' με αυτογκόλ του Βάλιου.