Με σβηστές μηχανές νίκησε ο Ολυμπιακός (Video)

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Ο Ολυμπιακός για το Κύπελλο Ελλάδας, νίκησε με 3-0 τον Πλατανιά στο Καραϊσκάκη

Το ματς

Ο Ολυμπιακός άνοιξε νωρίς το σκορ, αφού στο 5ο λεπτό ο Πάρντο με δεξί σουτ νίκησε τον Κοκκαλά και έκανε το 1-0. Η εικόνα που παρουσίασαν οι δυο ομάδες στη συνέχεια δεν ήταν καλή με το 1-0 να μένει μέχρι το

τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι «ερυθρόλευκοι» ανέβασαν και πάλι τον ρυθμό τους, βελτίωσαν τις μεταβιβάσεις τους και έφτασαν στο 2-0 στο 66′ όταν ο Σιόβας βρήκε χώρο, προχώρησε και με μια εξαιρετική σέντρα έστειλε τη μπάλα συστημένη στο κεφάλι του Πάρντο που πήδηξε δυνατά και νίκησε τον Κοκκαλά με πολύ ωραία κεφαλιά. Δυο λεπτά αργότερα ο Ομάρ έγραψε το τελικό 3-0, όταν τσίμπησε τη μπάλα μπήκε στην περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ολυμπιακός (Μπέντο): Λεάλι, Ελαμπντελαουί, Βιάνα, Σιόβας, Ρέτσος, Ρομαό (78′ Ανδρούτσος), Μπουχαλάκης, Ντομίνγκες, Μαρίν (65′ Μανθάτης), Πάρντο, Καρντόσο.

Πλατανιάς (Παράσχος): Κοκκαλάς, Στάθης, Κάργας, Μπανανά, Γιορέντε, Στανισάβλιεβιτς, Ντεβέσα (83′ Μουνάφο), Ντίνας (71′ Βάντερσον), Γουνδουλάκης, Ηλιάδης (67′ Τσουράκης), Ντιλαβέρ.

Δείτε τα γκολ

Το άρθρο Με σβηστές μηχανές νίκησε ο Ολυμπιακός (Video) εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.