Γκολ και θέαμα στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει με 4-3 τον ΠΑΟΚ

Γκολ και θέαμα στην άδεια από κόσμο Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει στο ντέρμπι της αγωνιστικής τον ΠΑΟΚ με 4-3. Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με τον Μπέργκ στο 27ο λεπτο για να ισοφαρίσει ο ΠΑΟΚ με τον Αθανασιάδη στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης. Στην επανάληψη ο «δικέφαλος» πήρε το προβάδισμα με τον Σκόνδρα στο 60΄, όμως ο Παναθηναϊκός

δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με γκολ του Καρέλη στο 63΄ισοφάιρσε το παιχνίδι για να αναλάβει στη συνέχεια δράση ο Μπέργκ ο οποίος με δύο γκολ, στο 70΄και στο 87΄, έκανε τα γκολ των γηπεδούχων τέσσερα με τον ΠΑΟΚ να μειώνει το σκορ στο 93΄με τον Νομπόα.

Ο διαιτητής του αγώνα, Μάνταλος (Καβάλας), έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Μπεργκ – Αθανασιάδη

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Στιλ, Τριανταφυλλόπουλο, Κλωναρίδη (51΄ Καρέλης), Λαγός΄(80΄ Κουτρουμπής), Μπεργκ, Ζέκα, Ταυλαρίδη, Νάνο, Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Πέτριτς (66΄ Ατζαγκούν).

ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ρατς (85΄ Κίτσιος), Γκολάσα, Περέιρα, Μακ (88΄ Κωνσταντινίδης), Παπαγιαννόπουλος, Βίτορ, Νομπόα, Κόστα (80΄ Σαλπιγγίδης), Αθανασιάδης.