Έβρεξε… γκολ στην Τούμπα

Μπορεί η κακοκαιρία να έχει πλήξει την Ελλάδα, όμως στην Τούμπα κυρίαρχος είναι ο νόμος του ΠΑΟΚ! Ο «Δικέφαλος» κλήθηκε να ανατρέψει το εις βάρος του 0-2 του πρώτου αγώνα κόντρα στην Καλλιθέα, προκειμένου να προκριθεί στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας, και τα κατάφερε με έναν εντυπωσιακό τρόπο.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε τελικά με σκορ 6-0, πετυχαίνοντας πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τρία μέσα σε τέσσερα λεπτά. Αξίζει να σημειωθεί πως μόλις στο 12ο λεπτό είχε ισοφαρίσει το σκορ του πρώτο αγώνα, φέρνοντας την πρόκριση στα ίσα. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ «πάτησε γκάζι», εκθέτοντας τον αντίπαλό του, σε ένα παιχνίδι το οποίο – δεδομένης της αγωνιστικής διαφοράς των δύο ομάδων – δεν χρήζει επιπλέον κριτικής.

Για την ιστορία, τα τέρματα του «Δικέφαλου» σημείωσαν οι Αθανασιάδης (6', 41΄ και 56΄) Λάζαρ (12'), Λόρενς (39') και Κατσουράνης (42').