Δικέφαλος... ήταν ο Πανιώνιος

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Πανιώνιος κερδίζοντας με 2-0 τον ΠΑΟΚ. Οι «κυανέρυθροι» παίζοντας ουσιαστικότερα από τον «δικέφαλο» σε όλη τη διάρκεια του ματς, αναδείχθηκαν νικητές στερώντας από τους φιλοξενούμενους την δυνατότητα να παραμείνουν κοντά στον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Τα δύο γκολ που έκριναν

την αναμέτρηση πέτυχαν ο Αραβίδης με προβολή στο 6ο λεπτό και ο Λάζνικ με ωραία εκτέλεση φάουλ στο 61ο λεπτό.

Θα πρέπει πάντως να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα χάνοντας πολλές ευκαιρίες, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφυγαν χαρούμενοι από το γήπεδο εκμεταλλευόμενοι τις αμυντικές αδυναμίες του ΠΑΟΚ και το δικό τους καλά οργανωμένο αμυντικό παιχνίδι.

Πανιώνιος (Κώστας Παναγόπουλος): Ανέστης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Κολοβός (70' Ντούνης), Παντίδος, Κουλουχέρης, Λάζνικ (81' Μπούζας), Αραβίδης, Γιάννου (62' Μητρόπουλος)

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Γλύκος, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Λούκας, Στοχ (70' Σαλπιγγίδης), Βίτορ, Σπυρόπουλος (60' Λίνο), Λαζάρ (60' Μάρτενς), Κατσουράνης, Αθανασιάδης, Κίτσιου