«Ανάσα» για Απόλλωνα και Βέροια

Τους τρεις πολύτιμους βαθμούς για τη συνέχεια του πρωταθλήματος πήραν ο Απόλλωνας και η Βέροια, στις αναμετρήσεις για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Super League.

Αναλυτικότερα, η Βέροια που μάχεται για να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, επικράτησε εντός έδρας του Παναιτωλικού με 1-0.

Το μοναδικό τέρμα σημείωσε ο Μοχάμεντ στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τρεις σημαντικούς βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία, πήρε ο Απόλλωνας Σμύρνης, καθώς νίκησε εντός έδρας τον Πανθρακικό με 3-2. Τα τέρματα των γηπεδούχων πέτυχαν οι Κόρμπος (45` πέναλτι και 58`) και Αργυρόπουλος (82`), ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσαν ο Χασομέρης στο 90` και ο Ρομέου στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Αστέρα Τρίπολης, επικράτησε με 1-0 του Πανιωνίου. Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 60ο λεπτό ο Μπαράλες με πέναλτι.

Τέλος, ο ΟΦΗ νίκησε εντός έδρας τον Λεβαδειακό με 1-0, χάρη στο τέρμα του Παπάζογλου (7`).

Ο ΠΑΟΚ, επικράτησε της Καλλονής στη Νέα Σμύρνη με 5-2.