Υγιεινός περίπατος της Λίβερπουλ στο Λονδίνο [βίντεο]

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το ντέρμπι στο White Hart Lane η Λίβερπουλ καθώς επικράτησε της Τότεναμ με 3-0 στο ντεμπούτο του με την φανέλα των «κόκκινων»...

Με ευρεία νίκη γιόρτασε ο Ρότζερ τα 100 παιχνίδια στον πάγκο της Λίβερπουλ καθώς η ομάδα του επικράτησε στην έδρα της Τότεναμ, με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι από την αρχή του αγώνα έδειξαν τις διαθέσεις τους και μόλις στο 8' άνοιξαν το σκορ με τον Στέρλινγκ. Η Τότεναμ, προσπάθησε μετά

το γκολ που δέχθηκε να επιτεθεί και να ισοφαρίσει, όμως η αμυντική δουλειά της Λίβερπουλ ήταν εξαιρετική. Παρόλα αυτά, ο Τσαντλί, θα μπορούσε να ισοφαρίσει στο πρώτο ημίχρονο, όμως ο Μινιολέ απέκρουσε σε κόρνερ. Αυτή ήταν η μοναδική ευκαιρία που έχασε η Τότεναμ στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κόκκινοι» του Μέρσεσάιντ, επανέλαβαν ότι στο πρώτο. Ο Άλλεν μπήκε στην περιοχή κέρδισε πέναλτι, ο Τζέραρντ ανέλαβε την εκτέλεσή του και διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Τον χορό των τερμάτων έκλεισε ο Μορένο στο 60' με φοβερή ατομική προσπάθεια και τελείωμα στην γωνία του Γιορίς.

Οι συνθέσεις:

Τότεναμ: Γιορίς, Ντιέ, Ρόουζ, Καπούε, Καμπούλ, Βερτόνγκεν, Λαμέλα, Μπενταλέμπ, Αντεμπαγιόρ, Έριξεν, Τσαντλί.

Λίβερπουλ: Μινιολέ, Μανκίγιο, Μορένο, Λόβρεν, Σακχό, Τζέραρντ, Χέντερσον, Στέρλινγκ, Μπαλοτέλι, Στάριτζ, Άλλεν.

The post Υγιεινός περίπατος της Λίβερπουλ στο Λονδίνο [βίντεο] appeared first on KoolNews.