Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα 91-78: Πήρε το… μπασκετικό clasico η «Βασίλισσα»

Η Ρεάλ Μαδρίτης κέρδισε την Μπαρτσελόνα στο μπασκετικό «clasico» με 91-78 με πρωταγωνιστή τον Κάρολ αφού έβαλε 26 πόντους και μάλιστα τους 19 στην τελευταία περίοδο...

Με την ψυχολογία στα ύψη θα ξεκινήσει τα πλέι οφ για την Ευρωλίγκα η Ρεάλ Μαδρίτης μετά από την εκκωφαντική της επικράτηση στο ισπανικό ντέρμπι κόντρα στην Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί από την πλευρά τους δεν ήταν κακοί, κάθε άλλο, όμως απέναντί τους βρήκαν τον καυτό Κάρολ, ο οποίος έβαλε 26 πόντους για την Ρεάλ και συνέβαλε στα

μέγιστα ούτως ώστε η Βασίλισσα να πάρει τη νίκη.

Στο πρώτο μέρος ο Τόμιτς έβλεπε τους αμυντικούς της Ρεάλ να μην μπορούν να τον σταματήσουν, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τους γηπεδούχους να πάρουν διαφορά +10 πόντους. Οι παίκτες του Πασκουάλ, αντέδρασαν, μείωσαν, ενώ μάλιστα κατάφεραν να πάρουν και μικρό προβάδισμα, στην τρίτη περίοδο.

Στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού υπήρχε μόνο ο Κάρολ στο ματς, σκόραρε συνεχόμενα και έδωσε τη νίκη στη Ρεάλ.

The post Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα 91-78: Πήρε το… μπασκετικό clasico η «Βασίλισσα» appeared first on KoolNews.