Απέφυγε τα περσινά ο Ολυμπιακός – Νίκησε δύσκολα 75-73 την Κηφισιά

Η Κηφισιά πέρυσι έκανε το θαύμα, αλλά φέτος ήταν μαγκιά της που έφτασε τόσο κοντά στην επανάληψη του θριάμβου κι ας ηττήθηκε.

Ο Ολυμπιακός ήταν κακός στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, ήταν πολύ άστοχος πίσω από τα 6,75 (3/21) και ουσιαστικά επικράτησε στις λεπτομέρειες.

Η Κηφισιά στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη από τον Ολυμπιακό, είχε κίνηση στην επίθεσή της και

έπαιζε αρκετά καλά στην άμυνα με αποτέλεσμα να έχει το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου εικοσαλέπτου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός χάρη στον Γιώργο Πρίντεζη (10 πόντους στο συγκεκριμένο διάστημα) προηγήθηκε με +6, ωστόσο η Κηφισιά φρόντιζε να μένει πολύ κοντά στο σκορ και να μην αφήνει τον αντίπαλό της να ξεφύγει.

Οι Πειραιώτες βρέθηκαν και στο +10 (58-68), αλλά με 3/3 τρίποντα η Κηφισιά επέστρεψε για τα καλά στη διεκδίκηση της νίκης με το ματς να κρίνεται στις λεπτομέρειες και τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για φάουλ στον Γλυνιαδάκη στην προτελευταία τους επίθεση (73-74, 8’’ πριν τη λήξη) όπου φάνηκε να υπάρχει επαφή με τον Παπαπέτρου.

The post Απέφυγε τα περσινά ο Ολυμπιακός – Νίκησε δύσκολα 75-73 την Κηφισιά appeared first on KoolNews.