Ξύπνησε στο τέλος η Σάντερλαντ

Ένα ξέσπασμα στο τελευταίο 20λεπτο ήταν αυτό που έδωσε στην Σάντερλαντ μια εντυπωσιακή νίκη επί της Γουλβς με 5-2. Η ομάδα του Μπρους πέτυχε τα τρία από τα πέντε γκολ μετά το 70ο λεπτό και κατάφερε να φτάσει στο τέταρτο τρίποντο της σεζόν, κάνοντας ένα πολύ καλό ξεκίνημα στην φετινή προσπάθεια για μια άνετη παραμονή. Την Δευτέρα κλείνει το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής με την αναμέτρηση μεταξύ της Μάντστεστερ Σίτι και της Γουέστ Χαμ. Το γκολ του Μπεντ στο 9ο λεπτό με πέναλτι έβαλε μπροστά στο σκορ την Σάντερλαντ, ενώ στο 48' με τον ίδιο τρόπο ο Τζόουνς έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Οι γηπεδούχοι φάνηκε πως θα είχαν ένα ευχάριστο απόγευμα, όμως η Γουλβς απάντησε άμεσα και μέσα σε πέντε λεπτά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα, με αυτογκόλ του Μενσά στο 50'