Ξαναγίνεται Τούμπα!

Για πρώτη φορά την φετινή περίοδο ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του σε δύο διαδοχικά παιχνίδια στην Τούμπα. Δείτε την ανάλυση του gazzetta.gr.Την περσινή περίοδο ένα από τα πιο δυνατά όπλα του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας, ήταν αναμφίβολα η άμυνα του. Στοιχείο για το οποίο ο «Δικέφαλος» είχε διακριθεί και του έδινε αρκετούς βαθμούς σε κάθε σχεδόν παιχνίδι. Μάλιστα, αξιοσημείωτο ήταν το γεγονός πως εντός Τούμπας κατάφερε να διατηρήσει ανέπαφη την εστία
του για τρεις φορές σε δύο διαδοχικά παιχνίδια που έδωσε στο σπίτι του.Στο χθεσινό παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης οι Θεσσαλονικείς... ντούμπλαραν για πρώτη φορά εφέτος δύο διαδοχικές νίκες εντός Τούμπας χωρίς να δεχθούν γκολ.

Η πρώτη ήταν την 14η αγωνιστική όταν και νίκησαν τον Ηρακλή με το εκπληκτικό γκολ του Βιειρίνια (1-0). Χθες με τέρμα του Δημήτρη Σαλπιγγίδη οι «Ασπρόμαυροι» επικράτησαν του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 και για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν πέτυχαν δύο ισάριθμές νίκες στην έδρα τους χωρίς