Βρασιές και Παναρκαδικός για κούπα

Οι Βρασιές με τον Παναρκαδικό είναι οι δύο ομάδες που θα μονομαχήσουν στον τελικό του κυπέλλου Αρκαδίας για την κατάκτηση του τροπαίου.Οι δύο ομάδες Δ’ εθνικής του Νομού θα διεκδικήσουν το τρόπαιο του κυπέλλου Αρκαδίας μετά τους επαναληπτικούς ημιτελικούς που έγιναν χθες Τετάρτη. Οι Βρασιές είχαν εύκολο έργο απέναντι στον Πανθυρεατικό, μιας και στο πρώτο ματς είχαν νικήσει με το ευρύ 5-0. Ετσι στον επαναληπτικό η ομάδα του Κώστα Παναγόπουλου που χρησιμοποίησε αρκετούς αναπληρωματικούς πήρε τη νίκη με 1-0 χάρις σε γκολ
του Καλατζή στο 67’. Ο Παναρκαδικός πάντως του Αντώνη Μαυρέα (φωτό) ίδρωσε να πάρει την πρόκριση αφού στον πρώτο αγώνα είχε παραχωρήσει «λευκή» ισοπαλία στην έδρα του στην ΑΕΚ Τρίπολης. Το ματς φαινόταν πως θα πάει στην παράταση, αφού με την συμπλήρωση 90 λεπτών δεν υπήρχε σκορ (0-0). Όμως ο Παναρκαδικός κατάφερε να σκοράρει δύο φορές στις καθυστερήσεις, με τον Σωπιάδη στο 92’ και τον Πετρόπουλο στο 93’ και έτσι με σκορ 2-0 πήρε την πρόκριση για τον τελικό. Να σημειωθεί π