Τριάρα (και) η Ρεάλ!

Την τρίτη σερί νίκη της στην Primera Division πέτυχε η Ρεάλ Μαδρίτης, που επικράτησε 3-0 της Εσπανιόλ στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου». Ρονάλντο, Ιγκουαΐν και Μπενζεμά σκόραραν, τριάρες και οι Μπιλμπάο, Οσασούνα.

Εριξε... βόμβα στην Μαγιόρκα!Με ένα μάλλον τυχερό γκολ προηγήθηκε η Αθλέτικ, καθώς ο δεξιός χαφ, Νταβίδ Λόπεθ συνέκλινε στο 44' και με το αριστερό έκανε σέντρα σουτ. Η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στην δεξιά γωνία του Αουάτε για το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, οι Βάσκοι κλείδωσαν τη νίκη στο 62' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του κεντρικού αμυντικού, Σαν Χοσέ, στο 62' (2-0) μετά από χέρι του Νούνιες μέσα στην μεγάλη περιοχή. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με κοντινό σουτ ο 22χρονος μέσος, Ινίγκο