Τρί-καλα στα πλέι οφ!

20:41 7/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Τα Τρίκαλα πέρασαν από το Ελληνικό κερδίζοντας με 2-1 τον Εθνικό, έπιασαν τον Διαγόρα στην τέταρτη θέση και σιγούρεψαν τη συμμετοχή τους στα πλέι οφ. Με δέκα οι γηπεδούχοι.
Στο Ελληνικό ο Εθνικός έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του να πετύχει πρώτος το γκολ, με την ευκαιρία του Φοφανά που πλάσαρε άουτ σε τετ α τετ, και ήταν καλύτερος στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα. Ωστόσο, τα Τρίκαλα
βγήκαν μπροστά στη συνέχεια και στο 34' ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Πέρεζ. Το σκορ αυτό παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στην πρώτη τους φάση.

Το γκολ πέτυχε στο 53' ο Σύρος με κεφαλιά, καθώς είχε προωθηθεί για την εκτέλεση κόρνερ του Πέρεζ. Οι φιλοξενούμενοι θέλησαν να απαντήσουν άμεσα και στο ίδιο λεπτό είχαν δοκάρι σε σουτ του Ουέλινγκτον. Στο 69' οι παίκτες του Εθνικού διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε πέσιμο του Φαρινόλα, αλλά ο διαιτητής σωστά έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι, καθώς και την κίτρινη κάρτα στον πα