Τον έπνιξε στα Πηγάδια! (video)

Τέλος στο αρνητικό σερί των τεσσάρων ηττών έβαλε η Ξάνθη, που με τρία γκολ στην επανάληψη... έπνιξε τον Ατρόμητο (3-0). Αντεφέμι, Καζάκης και Πόι έδωσαν βαθιά ανάσα για τους Ακρίτες.Μετά από ένα μέτριο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανέβασαν ρυθμούς, με την η Ξάνθη να δημιουργεί κυρίως προϋποθέσεις για το γκολ.
Στο 10' ο Μαρσελίνιο μετά από ατομική προσπάθεια έκανε το σουτ χωρίς να βρει στόχο, στο 12' η κεφαλιά του Αναστασάκου κατέληξε στην αγκαλιά του Γκσπούρνινγκ, ενώ στο 18' οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Σουάνη, ο οποίος βρέθηκε τετ α τετ με τον Ιτάνζ, ο οποίος όμως κατάφερε να αποκρούσει. Στο 28' ο Σουάνης ήταν και πάλι πρωταγωνιστής σε μία σπουδαία ευκαιρία για τους Ακρίτες αφού στη σέντρα του Μαρσελίνιο μπήκε στη φάση και βρήκε τη μπάλα, αυτή κόντραρε στον Μελισσά και προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι. Η απάντηση του Ατρομήτου ήρθε στο 33', με τον Αναστασάκο να μην καταφέρνει σχεδόν εξ επαφής να νικήσει τον Γκσπούρνινγκ.