Την έκανε... άλογο!

21:37 6/3/2010 - Πηγή: Gazzetta
Η Λάρισα ήθελε πολύ τη νίκη, ήταν κυρίαρχη επί της ΑΕΚ σε όλο τον αγώνα και επικράτησε... μόνο με 1-0, από το γκολ του Μπλάζεκ στο 55'.Οι γεμάτες εξέδρες στο Αλκαζάρ και το ένστικτο της... αυτοσυντήρησης, είχαν ως αποτέλεσμα η Λάρισα να μπει πιο δυνατά στο ματς και να ψάξει από τα πρώτα λεπτά το γκολ. Αυτό το δυνατό ξεκίνημα των γηπεδούχων, όπως φάνηκε, αιφνιδίασε την ΑΕΚ, οι παίκτες της οποίας έδειχναν χαμένοι στον αγωνιστικό χώρο. Γεγονός που επέτρεψε τη δημιουργία ευκαιριών από την πλευρά των Θεσσάλων, οι οποίοι στο πρώτο 10λεπτο ήταν καταιγιστικοί και... άτυχοι που δεν προηγήθηκαν. Ο Μετίν δεν έβρισκε στόχο από κοντά, ο Μπλάζεκ σημάδευε το δοκάρι, ο Σάχα έκανε μια τρομερή απόκρουση με το ένα χέρι σε κοντινή δυνατή κεφαλιά του Κουζέν και οι οπαδοί των γηπεδούχ